Pompy ciepła

Bezobsługowe grzanie i oszczędność

W naszych sklepach w Koszalinie oraz Słupsku znajdziesz szeroki wybór pomp ciepła, które są najefektywniejszymi urządzeniami do ogrzewania domu, dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem m.in. japońskiej marki Daikin. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać urządzenie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb! Zajmujemy się montażem pomp ciepła w okolicach Koszalina, Kołobrzegu i Słupska.

Odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych i obejrzyj pompy ciepła na ekspozycji: Manufaktura kominków Koszalin ul. Szczecińska 37  lub ABC Kominki Słupsk ul. Kaszubska 32. 

Jesteśmy lokalnymi sklepami i dbamy o ogrzewanie Państwa domów od lat – zaufaj sprawdzonej firmie! 

Za pomocą pompy ciepła możesz dostarczać ciepłą wodą, ogrzewać, chłodzić, a także co najważniejsze – oszczędzać! Zapewnij sobie już teraz najniższe rachunki za ogrzewanie domu. Z roku na rok pompy ciepła stają się coraz bardziej popularną opcją – są idealną alternatywą np. w momencie braku możliwości podłączenia gazu do nowych budynków bądź chęci modernizacji i wymiany starych, nieefektywnych kotłów. 

Pompy ciepła pozyskują nawet ok. 80% energii ze środowiska naturalnego, co sprawia, że przyczyniają się do znacznego zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska. Dbasz więc o ochronę klimatu i spełniasz  przy tym wszystkie wprowadzane restrykcyjne wymogi prawne i dyrektywy. Obsługa pompy ciepła nie wymaga poświęcania czasu, jak przy innych alternatywnych źródłach ogrzewania. Bezobsługowość i niskie koszty ogrzewania to jej ogromne atuty. Warto zwrócić też uwagę na to, że pompy zajmują mało miejsca – jedynie 1 m2!

Rozwiązanie dla każdego

Pompa ciepła split, a monoblok

Urządzenia te składają się z takich samych komponentów, jednak z innym ich rozmieszczeniem. Pompy ciepła typu split posiadają zamontowany skraplacz w jednostce wewnętrznej, która instalowana jest wewnątrz budynku, a parownik, sprężarka i zawór rozprężnych znajdują się w jednostce zewnętrznej, poza budynkiem. Jednostki te połączone są przewodami, którymi krąży czynnik chłodniczy. Mamy więc do czynienia z rozdzieleniem układu chłodniczego na dwie jednostki. W przypadku pomp ciepła monoblokowych cały układ chłodniczy znajduje się zaś w jednej, hermetycznej jednostce. Pompy te mogą składać się również z dwóch części – wtedy w jednostce zewnętrznej znajduje się hermetycznie zamknięty układ chłodniczy, a w wewnętrznej pozostałe komponenty. Całość połączona jest przewodami wodnymi.

Ciepło nawet przy temperaturze -28 stopni Celsjusza

Pompy ciepła gwarantują ogrzewanie zimą, a chłodzenie latem. Są więc komfortowym rozwiązaniem całorocznym, dedykowanym dla nowych domów oraz tych modernizowanych. Ciepło pobrane z powietrza (80%) przy użyciu energii elektrycznej sprężarki (20%) pozwala ogrzać budynek i zapewnić gorącą wodę. Pompa zapewnia ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej dochodzącej do -28 stopni Celsjusza. Z kolei wygodna aplikacja pozwala na kontrolę systemu grzewczego z dowolnego miejsca na świecie i o każdej porze dnia!

Dobierzemy pompę dla Ciebie!

Serwis

Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pomp zakupionych w naszym sklepie. Nasi serwisanci pozostają do Państwa dyspozycji.

Odwiedź jeden z naszych sklepów i obejrzyj pompy ciepła na ekspozycji:

Koszalin ul. Szczecińska 37 (sklep Manufaktura kominków)

Słupsk ul. Kaszubska 32 (sklep ABC Kominki)

Dofinansowania

W 2022 roku został uruchomiony program „Moje Ciepło”, dzięki któremu można otrzymać dofinansowanie do pomp ciepła dla nowych domów jednorodzinnych. Program „Czyste Powietrze” to zaś dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Jak wypełnić formularz? Jaką pompę ciepła wybrać? Nasz zespół udzieli odpowiedzi na wszystkie kluczowe pytania.


Zobacz naszą ofertę produktową
(kliknij w logo, by pobrać katalog danej marki):

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz konkretnej oferty? Skontaktuj się z nami!